Kika Tomáš Trio Mario Gabika

Zlato z Chorvátska a nový klub v Rožňave - www.infonoviny.sk 31.5.2011

Karlovac open,Chorvátsko,28,máj 2011

Aj tento ročník medzinárodného turnaja v Chorvátsku bol pre slovenského reprezentanta v taekwondo Gabriela Hiczéra 2.DAN, úspešný kde si vybojoval 1.miesto v súborných cvičeniach poomsae a to v náročnej majstrovskej kategórii. Rožňavčan, reprezentujúci košický klub Koryo Taekwondo Slávia UPJŠ.

“Už pri rozcvičovaní ma zaujali kvality nemeckého pretekára, bol technicky veľmi vyspelý ,no menšie zaváhania mu ubralo z hodnotených bodov a tak sa musel uspokojiť s druhým miestom. Najväčším nepriateľom tohto športu je predsúťažný stres, ktorý sa často prejaví v menších nepresnostiach podania techník, ktoré automaticky znižujú bodové hodnotenie.“

Na turnaji sa výborne darilo aj jeho zverencom, ktorých pripravuje, ako asistent hlavného trénera Mária Šveca. Žiaci pod jeho vedením úspešne napredujú a momentálne je klub celkovo najúspešnejší na Slovensku v tejto športovej disciplíne.

“V súvislosti s tým by som chcel oznámiť činnosť už spomínaného nového klubu, ktorý by som chcel otvoriť v mojom rodnom meste Rožňave, a dať možnosť mládeži prísť a spoznať tento krásny a dynamický šport. Rád by som odovzdal svoje doterajšie skúsenosti aj mladším.“

Začiatok nového klubu je určený na mesiac september, ktorému bude predchádzať vystúpenie členov klubu Koryo, kde sa budú prezentovať techniky taekwondo - údery, bloky, kopy ale aj prerážacie a zápasnícke techniky, presnejšie na základnej škole na ulici Zlatej.

Všetci sú vítaní ...

http://www.infonoviny.sk/zlato-z-chorv%C3%A1tska-nov%C3%BD-klub-v-ro%C5%BE%C5%88ave